search-icon mail phone user land money profit doc arrow-left arrow-right bag planting build arrow-circle area dollar İletişim close twitter facebook pinterest linkedin

merak ettikleriniz

Başa Dön
ARAMA SONUCU
BULUNAMADI

tapu nedir

Bir taşınmaz malın sahibinin kim olduğunu gösteren resmi belgedir.

Arsa Nedir?

Arsa, Belediye sınırları içerisinde bulunan yeraltı jeolojik ve jeoteknik etüt raporları onaylanmış, su elektrik kanalizasyon gibi altyapısı tamamlanmış belediye imar planında yapılaşmaya açılmış ve parsellenmiş toprak parçasıdır.

Tarla Nedir?

Tarıma elverişli toprak parçasına tarla denir. Tarla vasfına sahip bölgelerde yapılaşmaya/imara izin verilmez. Fakat kadastral yola cephesi olan tarlalara imar izni alınabilir. Tarla statüsündeki araziler, yerel yönetimin inisiyatifinde vasıfları değiştirilerek, imar verilebilir.

Arazi Nedir?

Genellikle, üzerinde yerleşim yeri bulunmayan, ekilebilen ya da boş toprak parçasına denir.

Hisseli Tapu Nedir?

Bir mülkiyetin sahibi olan ortaklarının isimlerinin ve sayısal verilerin belirtildiği resmi belgedir. Yatırım ya da oturum amaçlı arazi alırken büyük önem teşkil etmektedir. Hisseli tapu, ileride doğabilecek karışıklık riskini ortadan kaldırır.

Müstakil Tapu Nedir?

Kadastral sınırların belli olduğu bir arsa veya taşınmazın, tek bir kişiye ait olduğunu gösteren tapu durumudur.

Kazançlı Yatırım Nasıl Yapılır?

Parayı, gelir getirici taşınır ya da taşınmaz bir mala yatırma işlemine yatırım denir. Kazançlı yatırımise, yatırımcının öz sermayesinden bir şey kaybetmeyip, varlığını arttırabilmesidir. Bu da iyi bir risk analiziyle olur.

Neden Arsa Almalıyım?

Gayrimenkule yatırım yapmanın riski yoktur. Arsaya yatırım yapmak, kısa vadede, öz sermayenizden hiçbir şey kaybettirmez. Orta ve uzun vadede ise çok karlı bir yatırımdır.

Hangi İllerden Arsa Alabilirim?

Türkiye'nin her bölgesinden arsa satın alabilirsiniz. Fakat ArsamOlsun.com, lokasyon ve kar analizi yaparak öneride bulunur. Devlet ve özel kuruluları yatırım bölgeleri, gelişmekte olan bölgeler uzun vadede daha çok kazandırır. ArsamOlsun.com uzmanlarına danışarak, daha karlı bir yatırım yapabilirsiniz.

Arsa hangi Vadede Kazandırır?

Gayrimenkuller kısa vadede çok kazandırmaz ama kaybettirmez de! Arsalar için de bu durum geçerlidir. Arsa yatırımlarınızı orta ve uzun vadede kazanca göre planlamalısınız. Orta ve uzun vadeli arsa yatırımları, doğru seçimle çok iyi kazandırabilir. ArsamOlsun.com danışmanlık hizmetiyle doğru seçimi yapmanıza yardım eder.

Nasıl Güvenebilirim?

ArsamOlsun.com, 25 yıllık gayrimenkul tecrübesiyle, tüm bölgelerde kar-zarar fizibilite bilgisine sahiptir. Ayrıca bugüne kadar gayrimenkul sahibi yaptığımız yüzlerce müşterimiz ve gayrimenkuller, bizlerin referansıdır. Referanslar bölümünden müşterilerimizin düşüncelerini öğrenebilirsiniz. Gayrimenkulü aldıktan sonra vazgeçmek isterseniz; satın aldıktan sonraki ilk 30 iş günü içerisinde, geçerli bir iade sebebi sunmak kaydıyla; satın alma işlem maliyetleri size ait olmak üzere, ArsamOlsun.com; satın aldığınız fiyatla gayrimenkulünüzü sizden geri alma garantisi verir.

Nerede Arsa Almalıyım?

Öncelikle arsa sahibi olmak istediğiniz bölgeyi belirlersiniz. Bu safhada ArsamOlsun.com uzmanlarının tecrübelerinden faydalanabilirsiniz. Karar verdiğinizde arsanın konum ve bilgilerini Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nün resmi sayfasından (parselsorgu.tkgm.gov.tr ) kontrol edebilirsiniz.

Almak İstediğim Arsayı Görebilir miyim?

Satın almak istediğiniz arsayı görmek için ArsamOlsun.com uzmanlarından ücretsiz ekspertiz hizmeti alabilirsiniz.

Arsayı Nasıl Satın Alacağım?

Karar verdiğiniz arsayı satın almak için ArsamOlsun.com yetkili uzmanlarına noter onaylı işlem yetkisi verebilir ya da bizzat kendiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Aldığım arsamın kâr ettiğini nasıl anlarım?

ArsamOlsun.com, bir emlak kuruluşu değil, danışmanlık yönüyle öne çıkan, fizibiliteye dayalı işinin uzmanı bir yapıdır. Satın aldığınız arsanın kârlılık durumunu bizden öğrenebilirsiniz. Fakat unutulmamalıdır ki gayrimenkuller kısa vadede değil, orta ve uzun vadede kazandırır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Geleceğe yatırım yapmak için bugünden bir adım atın!
Arayın, Türkiye‘nin arsa uzmanlarından detaylı bilgi alın.

0 532 134 82 00
YADA
GÖNDERİLDİ
İlginiz için Teşekkür Ederiz! Arkadaşlarımız en yakın zamanda sizinle iletişime geçecek.